Dlaczego nie chudłam

Wszystko mi sie zebrało w jedną kupe! 😛 Wczoraj miałam trening z trenerka . Na poczatek dodam,ze ostatnio zauważyłam, ze mam bardzo wysoki puls nie wiedziałam od czego ;/ Zauważyłam tez ,ze mimo diety (juz leci 3 miesiac ) moja waga tak jakby stoii … czasami miałam minus 3 kg ,ale po jakims czasie po wejsciu na wage mialam z powrotem te 3 kg mimo diety;/ waga ciagle mi sie wachala i prawie w ogole nie spadala ,kiedys potrzebowalam duzo mniej czasu na schudniecie a teraz tyle czasu i mozna powiedziec ,ze nic ;/ Tłumaczyłam sobe to tym ,ze to juz nie te lata i po ciąży pewnie cos sie zmieniło… no i tak zmieniło sie !

Zatrzymywała mi sie woda w organizmie!!!! Wczoraj trenerka jak mnie zobaczyła odrazu powiedziala , ze widac ze jestem napuchnieta,ze widac ze mam wody duzo. Pytała czy w ciazy duzo czasami nie przytylam i czy woda mi sie nie zatrzymywala czy nie puchłam : NO PUCHŁAM I TO JAK BALON! widocznie nie do konca mi sie to uformowalo…

zaczelam czytac czytac.. noi tak juz wiem skad tez wysoki puls.. a co z tym sie wiaze mialam ostatnio ciagle bóle głowy…

No i tak ! mało wody pije,,, ostatniio mniej ,ale i tak duzo soli uzywam .. glutaminianu sodu..zauwazylam takze ze jednego dnia jestem jakby duzo szczuplejsza a juz na drugi dzien czułam sie jak balon…. mimo dobrej diety!

A oto przyczyny zatrzymywania wody w organizmie:

Objawy zatrzymywania wody w organizmie obejmują:
• Puchnięcie poszczególnych części ciała,
• Dotknięte są najczęściej stopy, kostki i dłonie,
• Dotknięte części ciała mogą często boleć,
• W stawach może pojawiać się uczucie sztywności,
• Gwałtowne przyrosty masy ciała w ciągu kilku dni lub tygodni,
• Niewyjaśnione wahania masy ciała,
• Po naciśnięciu w skórze pojawia się „dołek” który znika dopiero po kilku sekundach,
wypisz wymaluj moje objawy..;)
Zatrzymywanie płynów w organizmie może być spowodowane takimi przypadłościami zdrowotnymi jak:
• Choroby nerek – np. zespół nerczycowy, zapalenie kłębuszków nerkowych, _ ZAwsze miałam problemy z nerkami!
• Niewydolność serca – jeśli serce nie pompuje krwi wystarczająco wydajnie ciało kompensuje to na różne sposoby. Zaczyna np. zatrzymywać płyny, zwiększając w ten sposób objętość krwi. Powoduje to zastój krwi w żyłach, powiększenie wątroby i akumulacje płynów w jamach ciała np. brzusznej (wodobrzusze), oraz w tkankach podskórnych , co przyczynia się do powstania obrzęków nóg.