8 kroków do montażu kabiny prysznicowej

Wanny i prysznice należą do najważniejszych urządzeń w każdym domu, a zainstalowanie nowego prysznica lub wanny to świetny sposób na wprowadzenie nowego życia i piękna nawet do najstarszego i najbardziej tradycyjnego domu. Nowoczesna kabina prysznicowa może wiele zrobić, aby odświeżyć zewnętrzną stronę domu, a renowacja łazienki jest jednym z niewielu projektów modernizacji domu, które mogą naprawdę spłacić zwiększony koszt odsprzedaży w domu.

Podczas instalacji kabiny prysznicowej jest to projekt, który dobrze pasuje do zestawu umiejętności wielu właścicieli domów, we własnym zakresie decyduj o tym, czy zatrudnić profesjonalnego wykonawcę do wykonania pracy. Wykonywanie pracy samodzielnie może zaoszczędzić dużo pieniędzy, ale ważne jest, aby zastanowić się, czego potrzebujesz, zanim zaczniesz.

  1. Pierwszym krokiem jest oczywiście określenie, który rodzaj wanny lub prysznica jest odpowiedni dla twojego domu. Istnieje kilka różnych obudów na rynku, więc powinieneś ostrożnie robić zakupy. Ważne jest również, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji rozważyć własny styl życia i styl życia rodziny.
  2. Po wybraniu nowej obudowy upewnij się, że prysznic jest odpowiednio wodoodporny. Nowoczesne brodziki są teraz dostarczane z tak zwaną wargą „wykończenia płytek”, która jest osadzona w ścianie krawędzi tacki. Jest to znane w branży jako „taca z kafelkami”. Ta warga jest niezbędna; jego zadaniem jest zapobieganie ucieczce wody z prysznica między kafelkami i za prysznicem. Ten wyciek wody może prowadzić do pleśni, nieprzyjemnych zapachów i innych problemów, dlatego ważne jest, aby obszar był wodoodporny. Zwróć uwagę na obecność tacy na płytki podczas wymiany lub dodawania prysznica.
  3. Podczas instalacji nowej kabiny prysznicowej, wybierz i wytnij plastikową krawędź na okładzinie, aby zrobić miejsce dla ściany, aby utknęła przed zainstalowaniem jej na ścianie. Upewnij się, że zastosowałeś dużo silikonu do tej wyciętej części, aby była ona odpowiednio wodoodporna.
  4. Przydziel przestrzeń 10 mm wewnątrz krawędzi tacy płytek. Pozwoli to na dodanie silikonu. Silikon można następnie dodać jako wodoodporny środek uszczelniający przed założeniem drzwi.
  5. Użyj poziomu, aby upewnić się, że ściana nowego budynku jest pozioma. Podczas używania poziomu wybierz trzy otwory do wiercenia. Te znaki wiercenia zaznaczą, gdzie profil zostanie zainstalowany. Profil będzie wspierał drzwi prysznicowe.
  6. Następnym krokiem jest upewnienie się, że drzwi prysznicowe są prawidłowo ustawione w linii z brodzikiem. Aby to zrobić, przesuń ustalone drzwi prysznicowe na stały profil ściany, z drzwiami równoległymi do brodzika. Powtórz ten krok dla drugiej strony.
  7. Po prawidłowym wyłożeniu drzwi, następnym krokiem jest połączenie drzwi i zastosowanie części wykończeniowych. Upewnij się, że drzwi znajdują się między profilami ściennymi, a następnie połącz górne i dolne bloki narożne. Po wyrównaniu tych bloków drzwi prysznicowe mogą być wyrównane i skręcone razem. Tak zwane „pokrowce w łazience” mogą być dodane do górnej części ościeżnic ściennych i wewnątrz kabiny prysznicowej.
  8. Ostatnim krokiem do zainstalowania nowej kabiny prysznicowej będzie zastosowanie wysokiej jakości szczeliwa silikonowego. Pistolet silikonowy można wykorzystać do uszczelnienia drzwi prysznicowych, upewniając się, że uszczelka jest całkowicie wokół zewnętrznej krawędzi drzwi prysznicowych. Po nałożeniu szczeliwa silikonowego pozostawić go do zainstalowania w ciągu 24 godzin przed użyciem prysznica.